Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Evropska komisija: Projekat „Jadar“ može biti dobra ekonomska prilika za Srbiju, zakonodavstvo EU predviđa izradu studije o proceni uticaja projekata na životnu sredinu

Komentari (12) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 petak, 03 decembar 2021 19:30
Imate EU države npr Nemačku
Pričajte tu priču Nemačkoji i....
Zato vi i podržavate Vučića radi uništavanja Srbije
Preporuke:
40
1
2 petak, 03 decembar 2021 19:37
penzioner Cviko,
Ha,ha, kada ste trijumfalno davali podstrek da se u Srbiji realizuje projekat "Jadar" nikog ko je govorio suprotno, niste hteli da čujete. Sada kada vidite da se narod u Srbiji probudio izvlačite se. Ljigavci. Nismo vas zaboravili. Pre svega dugujete nam ratnu odštetu za bombardovanje Srbije 1999 g. a posle toga uništavanje Srbije nevojnim načinom. Nećete se izvući.
Preporuke:
36
2
3 petak, 03 decembar 2021 20:00
Tarabuc
Odličana izjava za drugosrbijance evrofanatike evropa ili smrt da vide kolko je zapadu stalo do ljudska prava ekologije običnog naroda.
Preporuke:
38
1
4 petak, 03 decembar 2021 20:11
api
kao i dijamanti za decu Afrike
Preporuke:
40
1
5 petak, 03 decembar 2021 20:52
Zap
u integralnoj verziji je to jasno, ako daju dokaze o najvišim ekološkim standardima, budući da im i istraživačke stanice cure, teško je bilo šta ekološko očekivati od Rio Tinta
Preporuke:
7
0
6 petak, 03 decembar 2021 21:08
Lozničanka
Umesto da plate ratnu štetu, predlažu da predamo zemna bogatstva strancima, da robovski za njih radimo i da se na taj načim obeštetimo odn obogatimo. To li je Budućnost Srbije koju vodi vrli predsednik, za koju treba da glasamo, da njih biramo?Zapevajmo onu staruOj Srbijo, mila matiNikom te nećemo dati!
Preporuke:
24
1
7 petak, 03 decembar 2021 21:15
Aksa
Ovo,je siguran dokaz da je projekat štetan!
Preporuke:
24
1
8 petak, 03 decembar 2021 21:54
Jada(n)rit
Vučić sve vreme priča o Rio Tintu, ali će imati posla samo sa Rio Savom. Čim dođe do nekog većeg problema - Rio Sava će banktorirati, i Srbija neće imati od koga da naplati štetu. Taj model je poznat. Ako hoće da igra pošteno, Rio Tinto mora da obezbedi Srbiji bankarske garancije za moguću ekološku štetu, što su uobičajeni standardi u razvijenim EU državama - radi se o najmanje milijardu evra. Taj novac niko neće da dira ako sve bude u redu. Ali, RT zna da će iza sebe ostaviti pustoš, zato nam preko svojih plaćenika ispira mozak sa privrednim rastom, novim radnim mestima itd. Kad nas susedne zemlje budu tužile zbog rasejavanja otrova sa mega-jalovišta po Balkanu i Evropi - ko će da plaća odštete? Kada zagadimo Drinu i Savu, a onda i Dunav – ko će da plaća? Rio Sava? Ha ha ha... Mi ćemo i da plaćamo i da ispaštamo. Zato ponavljam – Rio Sava je kukavičje jaje, firma koja je predviđena da bankrotira kad za to dođe vreme. I ostavi nas da plačemo za prosutim mlekom.
Preporuke:
11
1
9 petak, 03 decembar 2021 21:54
Aleksandar Dimitrijević
EU paščad...
Preporuke:
14
0
10 petak, 03 decembar 2021 22:09
Jada(n)rit
Ono što gospa Pisonero nije rekla je – da se u zemljama EU „Procena uticaja“ daje na ocenu institucijama, a ne nepoznatim privatnicima. Kod nas se još uvek radi po socijalističkom modelu – radnih grupa ili „stručnih komisija“ (videti Zakon o zaštiti životne sredine, član 60). Mišljenje te nekompetentne „stručne“ polu-komisije o „Proceni uticaja na životnu sredinu“ neće ići na procenu relevantnim ustanovama, već će ići na javnu raspravu. Zato – građani Srbije – formirajte kućne laboratorije i računske centre, da proverite šta je ponudio Rio Tinto. Pošto to Komisija sigurno neće da uradi.
Preporuke:
10
1
11 petak, 03 decembar 2021 22:10
Eho
Zašto ne vadite litij u njemačkoj i češkoj gdje postoje značajne zalihe nego u Srbiji ako je to sve tako bezazleno i neškodljivo. Naravno da se brine o zdravlju stanovništva jer ako bi se uistinu poštivala pravila o zaštiti zdravlja i ekologiji onda bi proizvodnja bila neisplativa jer kina u Kini i boliviji rudari litij po niskoj cijeni i konkurentna je s ulaznim troškovima u proizvodnji električnih automobila. Ne vidim logike da građani Srbije žrtvuju svoje zdravlje zarad konkurentnosti europskih proizvođača. Litij se vadi iz takvog tla gdje postoje teški metali i radioaktivne čestice. Naprosto priroda njegova nastanka je u takvom ambijentu.
Preporuke:
13
0
12 subota, 04 decembar 2021 06:11
Ma mi smo ovce
Ajde vi lepo taj dobar ekonomski projekat u nemacku! I tamo ima litijuma! Bas ste pametni!
Preporuke:
0
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner